7.Majstrovstvo SR družstiev v korenspodenčnom šachu

VII. M - SR družstiev  v KŠ -1. liga ELO 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Body jedn. S-B % jednot. % družst. Body druž. Skóre
Družstvo Hráč ELO druž.
1 VLA  HYDINA  KOŠICE 1  Hlinka  Vasil 2392 2417   ½ ½ 1 1 ½ ½ ½ ½ 5 18,25 63% 70,8 15 17
2  Kolesár  Marek 2462   ½ ½ ½ 0 ½ 1 1 1 5 17,5 63%
3  Štec  Juraj 2397   1 ½ ½ 1 1 1 1 1 7   88%
2 ŠK POVAŽSKÉ PODHRADIE 1  Žernovič  Ferdinand 2322 2312 ½   ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ 5 18,5 63% 58,3 11 14
2  Mego  Peter 2350 ½   ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 4,5 17 56%
3  Bielik  Peter 2263 0   ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 4,5 15,75 56%
3 MANÍN POVAŽSKÁ BYSTRICA 1  Vrbica Ladislav 2347 2246 ½ ½   ½ 0 1 ½ ½ ½ 4   50% 56,3 11 13,5
2  Capák  Štefan 2334 ½ ½   ½ 1 1 ½ ½ ½ 5 19,5 63%
3  Belák  Štefan 2058 ½ ½   ½ ½ 0 1 1 ½ 4,5 16 56%
4 ŠK TRAVERTÍN 1  Toman  Antonín 2339 2118 0 0 ½   ½ ½ 0 ½ ½ 2,5   31% 50 7 12
2  Blahuš  Miroslav 2028 ½ ½ ½   ½ ½ ½ 0 1 4   50%
3  Chripko  Ľubomír 1987 ½ ½ ½   ½ ½ 1 1 1 5,5   69%
5 NADÁCIA  42 BRATISLAVA 1  Ressler  Vladimír 2305 2236 0 ½ 1 ½   ½ 0 ½ 0 3   38% 45,8 6 11
2  Kubaský  Alojz 2252 1 ½ 0 ½   1 1 ½ 1 5,5   69%
3  Dubeň  Igor 2151 0 ½ ½ ½   ½ 0 0 ½ 2,5 10,75 31%
6 TERMOSAT ROŽŇAVA 1  Csoltó  Tibor 2358 2180 ½ ½ 0 ½ ½   ½ ½ ½ 3,5 14,25 44% 43,8 6 10,5
2  Fečo  Ján 2272 ½ 0 0 ½ 0   ½ ½ ½ 2,5   31%
3  Rogos  Ján  ml. 1911 0 0 1 ½ ½   1 1 ½ 4,5 14,75 56%
7 MLADOSŤ ŽILINA 1  Filípek  Jozef 2339 2243 ½ ½ ½ 1 1 ½   ½ ½ 5 18,25 63% 43,8 6 10,5
2  Žáčik  Anton 2215 0 ½ ½ ½ 0 ½   ½ ½ 3   38%
3  Vrana   Ľubomír 2175 0 ½ 0 0 1 0   ½ ½ 2,5 7,25 31%
8 WWW SACHY.SK 1  Gajarský  Július 2320 2221 ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½   ½ 3,5 13,75 44% 43,8 6 10,5
2  Würschner  Miroslav 2240 0 ½ ½ 1 ½ ½ ½   1 4,5 16,25 56%
3  Čipka  Ivan 2102 0 ½ 0 0 1 0 ½   ½ 2,5 7,25 31%
9 RUDOLF PREŠOV 1  Marek Stanislav 2412 2270 ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½   4,5   56% 37,5 4 9
2  Beliš Rudolf 2205 0 ½ ½ 0 0 ½ ½ 0   2   25%
3  Rahl  Vojtech 2193 0 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½   2,5 8,25 31%

 

...........................................................................................................................................................................................

6.Majstrovstvo SR družstiev v korenspodenčnom šachu

Štart turnaja: 15.2.2004                                                          Koniec turnaja: 31.10.2005                                                              Rozhodca: A.Kubaský

 

Družstvo

  1 2 3 4 5 6 7 8 Body Skóre
1. Chinese Wall Čadca 2369 1 3.5 3.5 3 4 3.5 4 4.5 13 26
2. VLA  Hydina Košice 2263 2.5 1 3 4 5 5.5 5 6 11 29
3. MŠK Žiar nad Hronom 2321 2.5 3 1 3 3 4 3 5.5 8 24
4.  Nadácia 42 Bratislava 2320 3 2 3 1 3.5 2.5 3.5 5 8 22.5
5. ŠK Plešivec 2227 2 1 3 2.5 1 3.5 3.55 3.5 7 19
6. Manín Považská Bystrica 2305 2.5 2.5 2 3.5 2.5 1 3 4.5 5 20.5
7.  Rudolf Prešov 2229 2 1 3 2.5 2.5 3 1 5 4 19
8.  KKŠ  Rapid Trnava 2041 1.5 0 0.5 1 2.5 1.5 1 1 0 8

.............................................................................................................................................................................................

5.Majstrovstvo SR družstiev v korenspodenčnom šachu

Štart turnaja: 15.2.2002                                                         Koniec turnaja: 30.9.2003                                                              Rozhodca: A.Kubaský

    1 2 3 4 5 6 7 8 Body Por.
š.

Hráč

ELO b č b č b č b č b č b č b č b č
1 Kolčák Marek 2540 5.MSR ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ 1 1 1 ½ 9 1
2 Maláč Miroslav 2387 1 0 ½ 1 ½ ½ 0 ½ 1 1 1 1 1 1 10
3 Povchanič Daniel 2320 1 ½ 1 ½ ½ 1 1 1 1 1 1 1 1 ½ 12
  Ø ELO družstva: 2416 3,5 2,5 4 2 4 2 3,5 2,5 5 1 6 0 5 1 31
1 Zambor Norbert 2500 ½ ½ 5.MSR  ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 7,5 2
2 Štec Juraj 2346 1 0 1 1 ½ ½ ½ 0 1 1 1 ½ 1 1 10
3 Kővári Emil 2354 ½ 0 0 ½ 0 ½ 1 1 ½ ½ 1 ½ ½ ½ 7
  Ø ELO družstva: 2400 2,5 3,5 3,5 2,5 2,5 3,5 3,5 2,5 4 2 4,5 1,5 4 2 24,5
1 Čepela Vladimír 2448 ½ ½ ½ ½ 5.MSR  ½ 1 ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 8 3
2 Krčmárik Ján 2283 0 ½ 0 0 ½ ½ ½ ½ 1 1 1 ½ 1 1 8
3 Zalčík Václav 2126 ½ 0 ½ 1 1 ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 9
  Ø ELO družstva: 2286 2 4 2,5 3,5 4 2 3 3 4,5 1,5 4 2 5 1 25
1 Vrbica Ladislav 2245 0 ½ ½ ½ 0 ½ 5.MSR  ½ ½ 0 0 ½ ½ ½ ½ 5 4
2 Capák Štefan 2363 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 1 1 9,5
3 Oboňa Ján 2036 0 ½ ½ 1 ½ 0 1 0 1 1 ½ ½ ½ ½ 7,5
  Ø ELO družstva: 2215 2 4 3,5 2,5 2 4 3 3 3,5 2,5 4 2 4 2 22
1 Sedláček Pavol 2438 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 5.MSR  1 ½ 1 1 1 1 9,5 5
2 Kráľ Jozef 2174 ½ 1 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 1 1 1 11
3 Marko Martin 2134 0 0 0 0 ½ ½ 1 0 1 1 ½ ½ 1 ½ 6,5
  Ø ELO družstva: 2249 2,5 3,5 2,5 3,5 3 3 3 3 5,5 ½ 5 1 5,5 ½ 27
1 Marek Stanislav 2393 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 ½ 0 5.MSR  1 1 1 ½ 9 6
2 Beliš Rudolf 2138 0 0 0 0 0 0 ½ 0 0 0 ½ ½ 1 1 3,5
3 Potemri Štefan 2141 0 0 ½ ½ 0 ½ 0 0 0 0 0 0 ½ ½ 2,5
  Ø ELO družstva: 2224 1 5 2 4 1,5 4,5 2,5 3,5 ½ 5,5 3 3 4,5 1,5 15
1 Korbeľa Ľubomír 2345 0 0 0 ½ ½ 0 ½ ½ 0 0 0 0 5.MSR  ½ ½ 3 7
2 Kuchyňa Stanislav 2214 0 0 ½ 0 ½ 0 0 0 0 0 ½ ½ 1 1 4
3 Toma Rudolf 2084 0 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 ½ ½ 6,5
  Ø ELO družstva: 2214 0 6 1,5 4,5 2 4 2 4 1 5 3 3 4 2 13,5
1 Bazela Emil 2235 ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 0 0 ½ 0 ½ ½

5.MSR 

5 8
2 Štulrajter Milan 2254 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Susedík Ivan 2167 ½ 0 ½ ½ 0 0 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ 5
  Ø ELO družstva: 2219 1 5 2 4 1 5 2 4 ½ 5,5 1,5 4,5 2 4 10

4.miesto je veĺkým úspechom nášho šachu, aj keď sme mali blízko k striebornej priečke. Darilo sa hlavne Capákovi,

ktorý ani raz neprehral.

.........................................................................................................................................................................................

Finále 1.e - mail MSR jednotlivcov 4.2.2002 - 5.7.2003.

 p.

Meno

ELO

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

Body

SB

1.

Kolesár Marek

1859

x

r

r

r

1

1

1

r

1

r

1

1

1

1

1

11,5

72,50

2.

Jakúbek Martin

2202

r

x

r

1

r

r

r

1

1

1

1

1

1

1

1

11,5

71,00

3.

Marko Martin

2134

r

r

x

r

r

r

r

r

1

1

1

1

1

1

1

9,5

59,25

4.

Chovanec Milan

2379

r

r

r

x

r

r

r

r

1

1

1

r

1

1

1

9,5

56,00

5.

Horváth Aleksander

2116

0

r

r

r

x

r

r

1

r

r

1

1

r

1

1

9

6.

Žernovič Ferdinand

2056

0

r

r

r

r

x

r

1

1

r

r

r

r

r

1

8

7.

Bielik Peter

1985

0

r

r

r

r

r

x

r

r

r

0

r

r

1

1

7

8.

Mego Peter

2039

r

0

r

r

0

0

r

x

r

r

r

r

1

1

0

6

38,25

9.

Wurschner Miroslav

2284

0

0

0

0

r

0

r

r

x

r

1

1

0

1

1

6

30,75

10.

Mokoš Jozef

2056

r

0

0

0

r

r

r

r

r

x

0

r

1

r

r

5,5

34,00

11.

Karásek Ľubomír

2344

0

0

r

0

0

r

1

r

0

1

x

1

r

r

0

5,5

33,50

12.

Mičiak Emanuel

2432

0

0

0

r

0

r

r

r

0

r

0

x

1

r

1

5

13.

Hollý Milan

2146

0

0

r

0

r

r

r

0

1

0

r

0

x

0

1

4,5

14.

Mlynarčík Štefan

2071

0

0

0

0

0

r

0

0

0

r

r

r

1

x

1

4

15.

Hečko Dušan

2039

0

0

0

0

0

0

0

1

0

r

1

0

0

0

x

2,5

 V historicky prvom turnaji Milan Chovanec získal nevďačnú zemiakovú medailu,keď ani raz neprehral.Zaujímavosťou je,že finálového turnaja sa zúčastnili až štyria hráči z Pov.Bystrice.

........................................................................................................................................................................

ICCF - World Championship Semifinal XXV - Section 7

ICCF - XXV - section 7

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Body

Por.

1.

GER

Luers E.

2476

x

0

r

r

0

0

0

r

r

0

1/2

2,5

9

2.

SVE

Degerhammar

2473

1

x

1

1

r

0

r

1

1

1

1

8,0

1

3.

CZE

Pakosta S.

2200

r

0

x

0

0

r

0

r

0

1

0

2,5

10

4.

LAT

Saksis J.

2527

r

0

1

x

r

1

r

r

1

1

r

6,5

4

5.

GER

Scheuerman B.

2323

1

r

1

r

x

1

r

r

r

1

1

7,5

2

6.

SLK

Chovanec M.

2379

1

1

r

0

0

x

r

0

1

1

1

6,0

6

7.

RUS

Shikalov A.V.

2515

1

r

1

r

r

r

x

0

1

1

r

6,5

5

8.

ENG

Pugh J.

2393

r

0

r

r

r

1

1

x

1

1

r

6,5

3

9.

NLD

Lunek F.A.

2323

r

0

1

0

r

0

0

0

x

1

0

3,0

8

10.

USA

Jones C.

2487

0

0

0

0

0

0

0

0

0

x

0

0,0

11

11.

POR

Azevedo J.M.P.

2320

1/2

0

1

r

0

0

r

r

1

1

x

5

7

Vo svetovom pohári si náš reprezentant ziskom 6.bodov uhral SIM a IM.

.......................................................................................................................................................

ICCF - Email Master Class Tournament 153

 EM/M/153 20.5.01 – 1.4.02

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Body

SB

1.

J.Serafim

GER

x

1

0

r

1

1

1

1

1

1

1

7,5

31,25

2.

R.Czaja

GER

0

x

r

1

r

1

1

1

1

1

1

7,5

31,25

3.

H.Muhlenweg

GER

1

r

x

r

1

0

1

r

1

1

1

7

4.

M.Chovanec

SVK

r

0

r

x

1

1

1

1

r

1

1

6,5

5.

A.Carrettoni

ITA

0

r

0

0

x

r

1

1

1

1

1

6

6.

Z.Sanner

PoL

0

0

1

0

r

x

r

r

1

1

1

5,5

21,25

7.

T.Klapiszewski

POL

0

0

0

0

0

r

x

r

r

1

1

5,5

21,00

8.

Ščebeniuk

RUS

0

0

r

0

0

r

r

x

0

1

1

5,5

20,50

9.

K.Glaser

CZE

0

0

0

r

0

0

0

1

x

1

1

3

10.

M.Jugel

GER

0

0

0

0

0

0

0

0

0

x

1

1

11.

A.Minkin

USA

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

x

0

 V medzinároných turnajoch sa Milanovi darí a pravidelne obsadzuje popredné umistnenie.

...................................................................................................................................................

ICCF - Email Master Class Tournament 108

EM/M/108 15.5.00 – 25.4.01

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Body

SB

1.-2.

M.Chovanec

SVK

x

r

0

1

1

r

r

1

1

1

1

7,5

31,25

1.-2.

H.Offenborn

GER

r

x

r

r

r

r

1

1

1

1

1

7,5

31,25

3.

A.Kranzl

OST

1

r

x

r

r

r

r

r

1

1

1

7

4.

E.J.G.Calhau

POR

0

r

r

x

r

r

1

r

1

1

1

6,5

5.

P.Schuster

GER

0

r

r

r

x

r

r

r

1

1

1

6

6.

J.Steinmann

GER

r

r

r

r

r

x

0

0

1

1

1

5,5

21,25

7.

J.Zidu

CZE

r

0

r

0

r

1

x

r

r

1

1

5,5

21,00

8.

S.Korosec

SLO

0

0

r

r

r

1

r

x

r

1

1

5,5

20,50

9.

P.Hoogervorst

NED

0

0

0

0

0

0

r

r

x

1

1

3

10.

J.Chu

USA

0

0

0

0

0

0

0

0

0

x

1

1

11.

A.Šalmanov

RUS

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

x

0

Delenie prvého miesta je nesporným úspechom aj slovenského šachu.

 Späť na úvodnú stránku