1.Šachové veže 2007

12.5.2007, Martin, Slovenská republika
 

Úlohu favorita do bodky splnil hráč s najvyšším ratingom, 16-ročný Miroslav Medvec (CTM L. Mikuláš A), ktorý prešiel turnajom bez jedinej straty. Ale nebolo to až také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. V partii s "malým veľkým mužom" Viktorom Haringom (Junior B. Bystrica), ktorý má iba 7 rokov (!) ťahal neskorší víťaz za kratší koniec a od pohromy ho zachránilo iba to, že malý Viktor nedokázal v časovej tiesni realizovať pre neho vyhratú strelcovú koncovku. Viktor Haring obsadil napokon bezpečne 2.miesto, ale o tomto talentovanom chlapcovi budeme toho ešte veľa počuť. Tretie miesto v celkovom poradí obsadila domáca nádej Zuzana Milcová (Gymlet Martin A), ktorá hrala spoľahlivo a podľahla iba prvým dvom hráčom. Zároveň sa stala aj víťazkou súťaže dievčat.

V súťaži družstiev suverénne kraľovala Sparta Považská Bystrica A (Budaj, Škrabák, Budajová, Taraba), ktorej hráči sa všetci umiestnili v prvej desiatke. Druhé miesto obsadili talenty z CTM Liptovský Mikuláš A (Medvec, Chilla, Kerdík, Ballová) tesne pred domácimi z Gymletu Martin A (Milcová, Mažári, Piták, Podhorányi). Podrobné tabuľky vo všetkých kategóriách uvádzame nižšie...
Bohatú fotogalériu si môžete pozrieť na:
http://www.chess.sk/index.php?page=fotogaleria&id=28

Konečné poradie v turnaji chlapcov po 9.kole:
1.Medvec,M (1921 CTM L.Mikulas A) 9b 2.Haring,V (1476 Junior B.Bystrica) 7b 3.Budaj,P (1631 Sparta P.Bystrica A) 6,5b 4.Skrabak,J (1534 Sparta P.Bystrica A) 6b 5.Chilla,R (1528 CTM L.Mikulas A) 6b 6.Kerdik,A (1432 CTM L.Mikulas A) 6b 7.Kozub,T (1432 MZS Rajec) 6b 8.Taraba,R (1418 Sparta P.Bystrica A) 6b 9.Veselovsky,M (1394 CTM L.Mikulas B) 6b 10.Kukucka,M (1377 Sparta P.Bystrica B) 6b .... 49 hráčov a hráčiak v turnaji

Konečné poradie v turnaji dievčat po 9.kole:
1.Milcova,Z (1448 Gymlet Martin A) 6,5b 2.Budajova,Z (1387 Sparta P.Bystrica A) 6b 3.Skrabakova,K (1382 Sparta P.Bystrica B) 5b

 
Final Standings (Round 9)

      Surname             ACF Club                      Sco Progr  Buch MBuch Ws


   1  MEDVEC,M (1)       1921 CTM L.Mikulas A           9.0  45.0  50.0  39.5  9

   2  HARING,V (5)       1476 Junior B.Bystrica         7.0  36.5  51.0  40.5  6

 3-4  MILCOVA,Z (7)      1448 Gymlet Martin A           6.5  35.0  53.5  40.5  6
      BUDAJ,P (2)        1631 Sparta P.Bystrica A       6.5  34.5  55.0  41.5  6

 5-12 SKRABAK,J (3)      1534 Sparta P.Bystrica A       6.0  34.0  52.0  39.0  6
      BUDAJOVA,Z (19)    1387 Sparta P.Bystrica A       6.0  32.0  50.5  39.5  6
      CHILLA,R (4)       1528 CTM L.Mikulas A           6.0  32.0  49.5  37.5  6
      KERDIK,A (8)       1432 CTM L.Mikulas A           6.0  31.0  46.5  36.5  6
      KOZUB,T (9)        1432 MZS Rajec                 6.0  31.0  43.5  35.0  6
      TARABA,R (11)      1418 Sparta P.Bystrica A       6.0  29.0  41.0  32.5  6
      VESELOVSKY,M (17)  1394 CTM L.Mikulas B           6.0  28.0  41.5  32.0  6
      KUKUCKA,M (21)     1377 Sparta P.Bystrica B       6.0  26.5  42.0  32.5  5

   13 MAZARI,J (36)      1350 Gymlet Martin A           5.5  32.0  54.5  41.0  5

14-24 SKRABAKOVA,K (20)  1382 Sparta P.Bystrica B       5.0  30.5  52.0  40.0  4
      PITAK,R (40)       1350 Gymlet Martin A           5.0  29.0  49.0  37.5  5
      ADAMCIAK,T (15)    1396 CTM L.Mikulas C           5.0  28.0  44.0  35.0  5
      DIAN,J (24)        1356 Junior B.Bystrica         5.0  26.0  46.0  36.5  5
      KAVEC,S (10)       1424 MZS Rajec                 5.0  26.0  44.0  35.0  5
      PAVLOVA,S (12)     1411 Junior B.Bystrica         5.0  26.0  43.0  34.0  5
      HALAJOVA,M (13)    1402 CTM L.Mikulas C           5.0  26.0  41.0  32.0  5
      SUSIENKA,F (44)    1350 ZSsMS A.Bernolaka Martin  5.0  24.0  41.0  32.5  5
      SIMO,L (42)        1350 ZSsMS A.Bernolaka Martin  5.0  24.0  37.0  29.5  5
      BEDNAR,L (26)      1350 Junior Poprad             5.0  22.0  43.5  33.0  5
      LOVISKA,O (18)     1391 CTM L.Mikulas C           5.0  22.0  41.0  32.5  5

25-28 PODHORANYI,F (6)   1469 Gymlet Martin A           4.5  26.0  46.0  36.0  4
      VOLNA,L (48)       1350 ZS Turany                 4.5  23.5  40.5  32.5  3
      HROMADIK,T (30)    1350 Sparta P.Bystrica B       4.5  22.5  41.0  31.5  4
      TORAC,E (45)       1350 Gymlet Martin B           4.5  17.0  34.0  26.5  3

29-38 VOJVODA,S (47)     1350 ZS Turany                 4.0  23.0  40.0  31.0  4
      MICHALEK,M (37)    1350 Sparta P.Bystrica B       4.0  19.0  43.0  34.0  4
      DUGEL,T (27)       1350 ZS Turany                 4.0  19.0  42.5  33.5  4
      BALLOVA,H (25)     1350 CTM L.Mikulas A           4.0  19.0  41.5  30.0  4
      KLOPTA,M (31)      1350 CTM L.Mikulas B           4.0  19.0  40.0  30.5  4
      RACOVA,M (41)      1350 MZS Rajec                 4.0  19.0  39.0  30.0  4
      ZRNIK,M (49)       1350 KOBO Stankovany           4.0  18.0  34.5  27.0  3
      MOJS,R (22)        1374 CTM L.Mikulas C           4.0  17.0  31.0  24.5  3
      KOLLAR,M (32)      1350 Gymlet Martin B           4.0  16.0  36.0  27.0  4
      SPANO,P (43)       1350 ZSsMS A.Bernolaka Martin  4.0  15.0  34.0  26.5  4

   39 KONKOLOVA,N (14)   1399 KOBO Stankovany           3.5  18.0  38.5  28.0  3

40-45 PETRIKOVA,E (39)   1350 Junior B.Bystrica         3.0  18.0  42.5  33.5  3
      DUBEC,B (23)       1366 MZS Rajec                 3.0  18.0  38.0  29.0  3
      TURCAN,M (46)      1350 Junior Poprad             3.0  17.0  35.5  29.0  3
      LUKAS,P (34)       1350 Gymlet Martin B           3.0  12.0  32.5  26.0  2
      GANAJ,M (28)       1350 Junior Poprad             3.0  11.0  35.0  26.5  2
      PALOV,A (38)       1350 CTM L.Mikulas B           3.0  11.0  30.5  24.5  2

46-47 MARCONOVA,K (35)   1350 KOBO Stankovany           2.5  11.5  34.0  26.5  1
      BALEJA,J (16)      1396 KOBO Stankovany           2.5  11.5  30.0  23.5  2

48-49 KUCIARIKOVA,I (33) 1350 CTM L.Mikulas B           1.5   7.5  32.0  24.5  0
      HERBSTOVA,S (29)   1350 Junior Poprad             1.5   6.5  34.5  26.0  0